کانسیلد داکت

کانسیلد داکت به دلیل بهره مندی از از ابعاد و اندازه کوچک و وزن بسیار کم مناسب استفاده و کاربری در پروژه های در حال ساخت و بازسازی می باشد.

اسپلیت سقفی کانالی که با نام کانسیلد داکت یا  ‍‍Concealed Ductنیز شناخته می شود استفاده و کاربری های فراوانی را در دنیای رو به رشد امروز دارا می باشد. در واقع به منظور افزایش رضایتمندی کاربران و تأمین محدوده آسایش آنها، استفاده از تهویه و تهویه مطبوع امروزه طیف وسیعی از کاربری ها را شامل می شود. کانسیلد داکت در راستای تحقق این امر در بسیاری از کاربری ها مانند مسکونی، تجاری و اداری، آموزشی و غیره به کار برده می شود و به دلیل برتری های آن نسبت به سیستم های تهویه گذشته بر این کاربری ها به مرور زمان افزوده می شود. کانسیلد داکت یا اسپلیت کانالی سقفی از دو جزء اصلی به نام هواساز که جزء داخلی می باشد و کندانسور که از اجزاء خارجی می باشد تشکیل شده است. در حقیقت این مکانیزم همان سیستم تشکیل دهنده داکت اسپلیت یا اسپلیت دیواری می باشد.

نکته قابل توجه در مورد کانسیلد داکت این موضوع می باشد که این سیستم امکان ایجاد سرمایش، گرمایش و استفاده از هوای تازه را دارا می باشد که بر مزایا آن می افزاید. این مکانیزم و همچنین استفاده از هوای برگشت در کانسیلد داکت سبب افزایش کارایی گشته، مصرف سوخت را کاهش داده و علاوه بر این نیاز هر واحد را در فصول گرم و سرد به هوای تازه تأمین می کند. لوله کشی مسی یکی از اجزاییست که در کانال کشی و همچنین اتصال دو جزء داخلی و خارجی به کار می رود. بکارگیری از یک سیستم کانسیلد داکت در یک واحد که از یک هواساز داخلی تشکیل شده است که در سقف کاذب جای می گیرد و جریان هوای مورد نیاز را از طریق کانال به فضای مورد نظر می رساند شما را از بکارگیری چندین پنل دیواری یا سیستم سرمایش – گرمایش مجزا بی نیاز می کند.

کانسیلد داکت از یک سیستم گرمایش بسیار قوی تشکیل شده است و علاوه بر اینکه در مصرف گاز صرفه جویی می کند و گرمایش بهتری را نسبت به دیگر سیستم های گرمایشی مانند رادیاتور فراهم می کند. از دیگر مزایا و مشخصات فنی کانسیلد داکت کاهش مصرف برق نسبت کولرهای گازی تا سقف 50 درصد می باشد. با توجه به نکات ارایه شده در مورد کانسیلد داکت می توان اینطور نتیجه گرفت که به دلیل امکان ارایه سرمایش و گرمایش از یک سیستم واحد کانال کشی های سنتی مربوطه به دیگر انواع سیستم های تهویه و سرمایش و گرمایش حذف شده و کانال کشی کانسیلد داکت از طریق کانال های انعطاف پذیر با عایق الاستومری که بهترین نوع کانال در این زمینه می باشد، صورت می گیرد. این موضوع سبب استقلال کامل فضایی هر واحد گشته و استفاده از کانسیلد داکت لوله کشی های اضافی را نیز از بین می برد.

کانسیلد داکت به دلیل بهره مندی از از ابعاد و اندازه کوچک و وزن بسیار کم مناسب استفاده و کاربری در پروژه های در حال ساخت و بازسازی می باشد. به دلیل حذف کانال کشی و امکان نصب کانسیلد داکت در بام امکان زیادی به طراح می دهد که استفاده بهتری از فضا در طراحی داخلی ببرد و در نهایت رضایت افراد از فضا و کاربری آن نیز بیشتر خواهد بود. این موضوع سبب کاهش انتقال صدای دستگاه به داخل فضا نیز می شود. این موضوع که یکی از معایب کانسیلد داکت می باشد از طریق استفاده از کانال انعطاف پذیر با عایق الاستومری کاسته خواهد شد. اما به منظور از بین رفتن قطعی صدای آزار دهنده دستگاه کانسیلد داکت می بایست از دیجی کنترل استفاده کرد. علاوه بر این بهتر است که دستگاه کانسیلد داکت در زیر سقف کاذب ورودی یا راهرو های ارتباطی نصب شوند تا علاوه بر کاهش صدای انتقالی آنها در صورت نیاز امکان بازدید و تعمیر آنها نیز میسر باشد.

نکته بسیار حائز اهمیت در مورد کانسیلد داکت این است که این محصول در دو نوع معمولی و اینورتردار موجود می باشد. کانسیلد داکت اینورتردار از فناوری جدیدتر و بهتری نسبت به نوع معمولی برخوردار می باشد که خود را با میزان مصرف کاربر هماهنگ کرده و این موضوع سبب برخورداری از بسیاری از مزایا می گردد. کانسیلد داکت اینورتردار به دلیل بهره مندی از سرعت متغییر در دور موتور خود، امکان تطابق با کاهش و افزایش مصرف را دارا بوده و این موضوع سبب کاهش میزان مصرف انرژی می گردد.لازم به ذکر است که در شرایط کنونی تولیدکنندگان مختلفی به تولید اجزاء مورد نیاز کانسیلد داکت مبادرت می ورزند که به منظور آشنایی بیشتر و دریافت اطلاعات مورد نیاز در مورد نحوه خرید و فروش، دریافت لیست قیمت و همچنین تماس با نزدیکترین نمایندگی فرش آنها بایست با ایشان تماس برقرار کرد. علاوه بر این، نمایندگی فروش کانسیلد داکت در برندهای مختلفی در کشور موجود می باشد که به منظور دریافت مشخصات فنی هر کدام باید از طریق اطلاعات مندرج در سایت و یا دیگر روش های ارتباطی آنها اقدام به دریافت این اطلاعات کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جامع ترین سایت فروش داکت اسپلیت