محل نصب داکت اسپلیت

در صورتی که محل نصب داکت اسپلیت در بالکن یا تراس و یا سقف کاذب انتخاب شود، سیستم موتورخانه مرکزی حذف و همچنین لوله کشی آن نیز دیگر موجود نخواهد بود.

امروزه فناوری های نوین جایگاه ویژه ای را در صنایع مختلف دارار می باشند و یکی از این صنایع صنعت تأسیسات ساختمانی می باشد که محصولات متنوع و جدیدی را به بازار ارائه کرده است. از جمله این محصولات داکت اسپلیت یا اسپلیت خانگی می باشد و یکی از مهمترین نکات در اجرای آن محل نصب داکت اسپلیت یا Duct Split Installation Location می باشد که در این مقاله به بیان مشخصات فنی و سایر مزایا و معایب آن خواهیم پرداخت. از جمله مزایا و ویژگی های داکت اسپلیت مقرون به صرفه اقتصادی بودن آن، هزینه ارزان اولیه و تعمیر کم و نگهداری آسان آن می باشد که این مزایا در صورت رعایت نکات اصولی در هنگام اجرا و انتخاب مناسب محل نصب داکت اسپلیت امکانپذیر می باشد. این موضوع باید با توجه به مشخصات فنی دستگاه و استفاده از اشخاص مناسب و فنی به منظور انتخاب محل نصب داکت اسپلیت و رعایت سایر نکات فنی صورت گیرد.

در واقع پس از خریداری و انتخاب نوع سیستم تهویه یا تهویه مطبوع و دستگاه داکت اسپلیت موردنظر باید دو نکته را مورد توجه و دقت قرار داد. اولین موضوع برگزیدن درست و اصولی داکت اسپلیت بر اساس نوع نیاز و کاربری بنا و دومین موضوع پیاده کردن مناسب و درست مراحل اجرا و از جمله محل نصب داکت اسپلیت. لازم به ذکر است که نصب داکت اسپلیت و انتخاب محل نصب داکت اسپلیت از این لحاظ دارای اهمیت می باشد که به منظور بهره مندی از حداکثر کارایی و توان دستگاه، اجرای آن و انتخاب محل نصب داکت اسپلیت نیازمند به کارگیری تجربه و مهارت افراد متخصص می باشد. اهمیت این موضوع به دلیل افزایش راندمان دستگاه می باشد که تا حدود 50 درصد به این موضوع بستگی مستقیم دارد.

نکته قابل توجه در مورد این موضوع این است که محل نصب داکت اسپلیت می تواند بر روی پشت بام باشد و علی رغم مزایای داکت اسپلیت کانال کشی عمودی آن نیز می تواند تا بام ادامه پیدا کند. این موضوع برخلاف این واقعیت که محل نصب داکت اسپلیت می تواند در زیر سقف کاذب باشد یا جایی را در بالکن بنا اشغال کند، است. این موضوع یکی از مزایا و برتری های داکت اسپلیت نسبت به سایر انواع خود می باشد که زمانی که محل نصب داکت اسپلیت در سقف کاذب است به مهندس طراح این امکان را می دهد که در طراحی فضا با قدرت عمل بیشتری عمل کند. علاوه بر این در صورتی که محل نصب داکت اسپلیت در بالکن یا تراس و یا سقف کاذب انتخاب شود، سیستم موتورخانه مرکزی حذف و همچنین لوله کشی آن نیز دیگر موجود نخواهد بود.

این نکات در مورد محل نصب داکت اسپلیت، سبب گسترش مزایا و در نهایت کاربری های آن خواهد شد که به بهره وری بیشتر از فضا نیز می انجامد. در ادمه لازم به ذکر است که در شرایط رو به رشد کنونی کشورمان مجریان متعددی در این زمینه به فعالیت مشغول می باشند که قادر به ارایه خدماتی نظیر مشاوره خرید، مشاوره فروش و مشاوره فنی می باشند که یکی از این خدمات راهنمایی های لازم در مورد انتخاب محل نصب داکت اسپلیت و همچنین اجرای آن می باشد که دقت بالایی را در اجرا می طلبد. در راستای دریافت این خدمات می بایست با نمایندگی فروش برندهای مختلف داکت اسپلیت ارتباط برقرار کرد تا ضمن دریافت این راهنمایی ها از نحوه خرید و فروش و لیست قیمت داکت اسپلیت و خدمات مورد نیاز مراحل پس از نصب مطلع شد.

در واقع اگر بخواهیم مراحل مختلف از انتخاب محل داکت اسپلیت تا اجرای آن را برشماریم می توان اینگونه بیان کرد که در ابتدا از محل مورد نظر بازدید به عمل آمده و یک برآورد کلی صورت می گیرد سپس محل نصب داکت اسپلیت انتخاب شده و مناسبترین نوع کانال برای این موضوع انتخاب می شود. در مرحله بعد شاسی فلزی دستگاه نصب شده و لوله های مسی نیز پس از آن اجرا شده که در مرحله بعد کانال مورد نظر اجرا می شود. در آخرین مرحله هواساز و کندانسور داکت اسپلیت نصب می شود. همانطور که گفته شد انتخاب محل نصب داکت اسپلیت به عنوان یکی از مهمترین و ضروری ترین مراحل در ادامه اجرای مراحل بعدی از اهمیت خاصی برخوردار است. در انتخاب محل نصب داکت اسپلیت باید به این نکته نیز توجه داشت که در صورتی که این امر به خوبی صورت نپذیرد اسباب نارضایتی کاربران را در پی خواهد داشت و از راندمان دستگاه نیز می کاهد.

در هنگام انتخاب محل نصب داکت اسپلیت باید به این نکته توجه داشت که باید فضایی برای تعمیر و نگهداری در نظر گرفته شود. علاوه بر این ابعاد درست و دقیق دریچه بازدید نیز در نظر گرفته شود. محل نصب داکت اسپلیت به هیچ وجه نباید در بالای سقف کاذب اتاق خواب یا نشیمن قرار گیرد. بهتر است که این محل در بالای سقف کاذب ورودی یا قسمت های ارتباطی در نظر گرفته شود. علاوه بر این محل نصب داکت اسپلیت نیز نباید در سقف کاذب سرویس های بهداشتی یا حمام باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جامع ترین سایت فروش داکت اسپلیت