لوله کشی مسی داکت اسپلیت

در هنگام اجرای لوله کشی مسی داکت اسپلیت می بایست کمترین مقدار طول لوله کشی که از طریق تولیدکننده منتشر می شود و عمدتاً 5 متر است را درنظر داشت.

اسپلیت خانگی که امروزه با نام داکت اسپلیت نیز شناخته می شود یکی از محصولات محبوب و مفید در زمینه تهویه مطبوع می باشد که به دلیل برتری مزایای آن نسبت به معایب آن و همچنین تصحیح معایب سیستم های سنتی گذشته مانند استفاده از لوله کشی داکت اسپلیت در زمینه تهویه و تهویه مطبوع امروزه رواج بسیار زیادی یافته است. در حقیقت سیستم داکت اسپلیت از دو جزء داخلی و خارجی تشکیل شده است که از طریق لوله کشی مسی داکت اسپلیت یا Copper Plumbing Duct Split به هم متصل گشته اند. هوای تولیدی در این مکانیزم از طریق کانال هایی به فضای مورد نظر انتقال می یابد و همچنین هوای مصرفی از طریق کانال های برگشت به دستگاه بازخواهند گشت تا تسویه شده و مجدداً مورد استفاده قرار گیرند. این مزیت که از جمله مزایا و مشخصات فنی داکت اسپلیت می باشد از طریق لوله کشی مسی داکت اسپلیت امکان پذیر می باشد.

لوله کشی مسی داکت اسپلیت اتصال و ارتباط بین کمپرسور و کندانسور را میسر ساخته و از جمله مشخصات فنی خاص دستگاه می باشد. استفاده از لوله کشی مسی داکت اسپلیت به دلیل قابلیت خم کاری و جوش کاری و فیتینگ با اتصالات برنجی می باشد. علاوه بر این لوله کشی مسی داکت اسپلیت به آسانی پوسیده نشده و مورد استهلاک قرار نخواهد گرفت. همچنین این نوع از لوله کشی سولفاته نشده و اینگونه ازبین نخواهد رفت. یکی از معایب لوله کشی مسی داکت اسپلیت خشک بودن آن می باشد که امکان لهیدگی در زمان انجام کار و یا پس از آن نیز وجود دارد. اجرای لوله کشی مسی نیازمند رعایت استانداردهای مختلفی می باشد که در غیر اینصورت از راندمان و کارایی دستگاه کاسته خواهد شد. لذا رعایت نکاتی مانند حداکثر طول لوله کشی عمودی از جمله نکات مورد استفاده در این زمینه می باشد.

مراحل و مشخصات فنی نصب یک کولر عادی با داکت اسپلیت و لوله کشی مسی داکت اسپلیت متفاوت می باشد. این موضوع به دلیل اجرای همزمان لوله کشی و نصب دستگاه در مورد کولر معمولی می باشد اما در بناهای در حال اجرا ابتدا لوله کشی آن انجام شده و پس از پایان مراحل اجرای ساخت کولر گازی یا داکت اسپلیت نصب خواهد شد که در این صورت احتمال آسیب دیدن لوله کشی مسی داکت اسپلیت وجود دارد. این موضوع به دلیل انعطاف پذیری بالای این جنس از لوله ها می باشد که به همین دلیل نیز به آسانی شکسته شده و به منظور پرهیز از این موضوع می باید لوله کشی مسی داکت اسپلیت در طول مسیر خود به وسیله بست مهار شود. علاوه بر این قسمت ابتدایی و انتهایی لوله کشی مسی داکت اسپلیت به دو جزء اصلی دستگاه یعنی واحد داخلی و خارجی متصل می گردند که در اینصورت نیز در این نواحی می بایست از طریق اتصالات مربوطه مهار شوند.

ضخامت لوله ها در لوله کشی مسی داکت اسپلیت یکی از نکات مهم در اجرای این مرحله می باشد. در واقع بهتر است لوله رفت از ضخامت کمتری نسبت به لوله برگشت برخوردار باشد. این موضوع یکی از مسائل مهمی است که خریداران در زمان خرید این محصول می بایست در نظر داشته باشند زیرا در حال حاضر شرکت های تولید کننده و ارائه دهنده این محصولات، لوله کشی مسی داکت اسپلیت را در انواع مختلف بسته به ضخامت متغیر ورق مس انجام می دهند که بدین منظور می بایست برای دریافت لیست قیمت، نحوه خرید این محصولات و همچنین نحوه فروش تولیدکنندگان با ایشان تماس برقرار کرد تا بر اساس مشخصات فنی مختلف مورد نیاز و ضخامت های مختلف ورق اقدام به دریافت لیست قیمت و خدمات نمود.

در هنگام اجرای لوله کشی مسی داکت اسپلیت می بایست کمترین مقدار طول لوله کشی که از طریق تولیدکننده منتشر می شود و عمدتاً 5 متر است را درنظر داشت. بیشترین میزان این لوله کشی به ظرفیت دستگاه و عمودی و افقی بودن آن بستگی دارد که در صورتی که لوله کشی افقی در لوله کشی مسی داکت اسپلیت مدنظر باشد می توان از اندازه استاندارد نیز فراتر رفت. علاوه بر این برای خم کردن لوله های مسی لوله کشی مسی داکت اسپلیت باید از خم کن پنوماتیک استفاده کرد زیرا در غیر اینصورت امکان شکستن لوله های مسی و در نتیجه سوختن کمپرسور دستگاه وجود دارد. نکته بسیار مهم و قابل توجه در مورد لوله کشی مسی داکت اسپلیت، عایق کردن آن می باشد. این امر به دلیل جلوگیری از اتلاف انرژی، کاهش و هدررفت سرمایش و گرمایش تولیدی در دستگاه داکت اسپلیت می باشد.

نکته حائز اهمیت اینکه داکت اسپلیت دارای امکان تولید سرمایش و گرمایش و همچنین تسویه هوا و استفاده از جریان هوای خروجی در مکانیزم جریان هوای تولیدی خود می باشد که بر مزایای آن افزوده است. فرآیندهای ذکر شده از طریق لوله کشی مسی داکت اسپلیت قابلیت اجرا خواهند داشت. ضمناً در حال حاضر داکت اسپلیت در دو نوع معمولی و اینورتردار تولید و به بازار ارائه می شوند که برای اجرای هر دو نوع می بایست از لوله کشی مسی داکت اسپلیت بهره برد که در راستای افزایش کارایی نوع اینورتردار باید از عایق در لوله کشی مسی داکت اسپلیت استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جامع ترین سایت فروش داکت اسپلیت