لوله کشی داکت اسپلیت

هنگامی که یک سیستم داکت اسپلیت جهت هوارسانی در یک فضا نصب می گردد، زیر سازی این سیستم که درواقع همان لوله کشی داکت اسپلیت می باشد بسیار حائذ اهمیت می باشد و بسیار مهم است تا این عمل به درستی و در نهایت دقت و کیفیت انجام بپذیرد چرا که اگر در طول روند اجرایی این سیستم اختلالی رخ بدهد، موجب پدید آمدن عوارض چبران ناپذیری می گردد و درواقع هرگونه اشتباهی می تواند فاجعه ای به بار آورد. بنابراین دقت در انجام عمل لوله کشی داکت اسپلیت (Ducting Duct Split) بسیار مهم می باشد.

اما در ابتدای آغاز امر لوله کشی داکت اسپلیت، نیاز به طراحی مسیر کانال کشی بوده و سپس نوبت به اجرای لوله کشی داکت اسپلیت می رسد.

جهت انجام لوله کشی داکت اسپلیت نیاز به دو روش می باشد که انجام هریک از این روش ها وابسته به نیاز پروژه و نوع کاربری آن فضا می باشد. اولین نوع لوله کشی داکت اسپلیت، به کمک کانال های گالوانیزه می باشد. در این نوع از روش های کانال کشی، از کانال های هوا که در ساختار آنها ورق گالوانیزه به کار رفته است استفاده می گردد و درواقع همان کانالی است که در سیستم های کولر های آبی مورد استفاده قرار می گیرد اما این تفاوت برای کانال های کولر آبی وجود دارد که حجم کانال کشی برای کانال های کولر آبی بیشتر می باشد.

در این نوع از لوله کشی داکت اسپلیت، نیاز به سطح مقطع مستطیل بیشتر از اشکال دیگر می باشد. ورق گالوانیزه به کار رفته در ساختار این نوع کانال موجب محافظت هرچه بیشتر و بهتر از این کانال هوا در برابر عوامل گوناگون می گردد و توسط ساپورت های سقفی به دیوار و یا سقف متصل می گردند. در این نوع از لوله کشی داکت اسپلیت، هر انشعاب، تیک آف نامیده می شود و در قسمت خروجی هر انشعاب، دریچه ای جهت خروج باد در نظر گرفته می شود.

نوعی دیگر لوله کشی داکت اسپلیت، توسط کانال های فلکسیبل می باشد که در این روش جهت انتقال هوا از کانال های انعطاف پذیر استفاده می گردد که به آسانی به هر شکل و حالتی در می آید. در این گونه از کانال های هم مقطع به صورت دایره ای شکل می باشد. استفاده از کانال فلکسیبل در هنگام لوله کشی داکت اسپلیت موجب دو چندان شدن سرعت اجرا گشته و تا حد فراوانی در مصرف زمان صرفه جویی می نماید. همچنین فضای سقف بسیار کمتری را اشغال می نماید و می تواند کاملا مطابق با نیاز کارفرما و دکوراسیون فضای مورد نظر مورد استفاده قرار بگیرد.

و حتی در هنگام استفاده از کانال فلکسیبل در لوله کشی داکت اسپلیت، می توان این کانال انعطاف پذیر را به عایق تجهیز نموده و بدین ترتیب بر امنیت و محافظت آن تا حد فراوانی افزود.

هردوی این حالات جهت انجام عمل لوله کشی داکت اسپلیت، روش های بسیار کاربردی و پر طرفدار می باشد و درواقع به عملکرد بهینه و بازدهی هرچه بیشتر و بهتر سیستم کمک شایانی می نمایند.

و درواقع انتخاب هریک از این روش ها کاملا وابسته به شرایط و نیاز پروژه می باشد.

هزینه هایی که صرف انجام عمل لوله کشی داکت اسپلیت توسط هریک از این روش ها می گردد، هزینه های بالایی نبوده و درواقع با در نظر گرفتن سطح بودجه بسیار پایین و محدود می توان این عمل را آغاز و به اتمام رسانید و درواقع تا حد فراوانی در هزینه ها نیز صرفه جویی می نماید.

لوله کشی داکت اسپلیت در ابتدای امر باید توسط متخصصین حرفه ای و کاربلد مورد بررسی های دقیق و اندازه گیری قرار بگیرد و سپس به کمک مهندسین نفشه بردار و با تجربه نقشه برداری شده و بر اساس نقشه های بدست آمده بهترین برآورد لوله کشی داکت اسپلیت و انتخاب بهترین کانال های انتقال هوای مورد نظر و مناسب برای این عمل انتخاب می گردد. بدین ترتیب  همه شرایط آماده و مهیا جهت انتخاب بهترین نوع سیستم داکت اسپلیت و کانال هوای مورد نظر و سپس تمامی قطعات و متعلقات مورد نیاز جهت استفاده به عنوان قطعات کمکی در سیستم انتخاب و تهیه می گردند و پس از این عملیات و بستر سازی ها، عملیات لوله کشی داکت اسپلیت، آغاز می گردد.

انجام این عمل در تمامی فضاها و کاربری ها قابل استفاده بوده و هیچ محدودیتی برای آن وجود ندارد و در تمامی فضاها و کاربری هایی که نیاز است تا عملیات هوارسانی، تهویه مطبوع، انتقال هوای گرم و سرد و… انجام بگیرد و برای انجام این عمل از سیستم های داکت اسپلیت استفاده می گردد می توان از انواع روش های لوله کشی داکت اسپلیت استفاده نمود. اما در تمامی و تک تک این مراحل باید توجه نمود که تمامی نکات ایمنی و اجرایی توسط نیروهای حرفه ای و کاربلد و با تجربه انجام بپذیرد تا سیستم را دچار هیچ گونه اختلال و مشکلی نگرداند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جامع ترین سایت فروش داکت اسپلیت