قیمت داکت اسپلیت

قیمت داکت اسپلیت به لحاظ دارا بودن مشخصات فنی مانند اسپلیت دیواری که از یک یونیت داخلی که در سقف کاذب جای می گیرد تشکیل شده است و پوشیده می شود و یک یونیت خارجی کندانسور را نیز دارا می باشد.

داکت اسپلیت (Duct split) یا اسپلیت کانالی یکی از مرسوم ترین سیستم های تهویه مطبوع در دنیا می باشد که در حال حاضر مورد توجه بسیاری از مجریان پروژه های ساختمانی و اجرایی به لحاظ قیمت داکت اسپلیت قرار می گیرد. همچنین این محصول قابلیت به کارگیری در کلیه اماکن مسکونی و اداری و غیره را به سبب ویژگی های خاص خود از جمله هزینه مقرون به صروفه و قیمت داکت اسپلیت مناسب مصرفی دارا می باشد.
علاوه بر قیمت داکت اسپلیت (Duct split price) که موجب گشته است که این سیستم جزء اقتصادی ترین و به صرفه ترین سیستم های تهویه مطبوع موجود باشد سیستم اسپلیت کانالی مزایایی دارد که سبب به کارگیری آن به عنوان گزینه اول سیستم تهویه در کشورهایی مانند استرالیا و آمریکا گشته است. لازم به ذکر است که در حال حاضر در کشور عزیزمان ایران شرکت های تولیدی مختلفی اقدام به اجرای این سیستم تهویه مطبوع کرده اند که باید به منظور دریافت لیست قیمت به روز (قیمت داکت اسپلیت) و سایر مشخصات فنی و همچنین نحوه خرید و نمایندگی فروش این تجهیز ساختمانی با ایشان تماس برقرار کرد.
قیمت داکت اسپلیت به لحاظ دارا بودن مشخصات فنی مانند اسپلیت دیواری که از یک یونیت داخلی که در سقف کاذب جای می گیرد تشکیل شده است و پوشیده می شود و یک یونیت خارجی کندانسور را نیز دارا می باشد که توسط لوله های مسی به یکدیگر متصل گشته اند. ضمناً این یونیت داخلی توسط کانال های مخصوصی هوای سرد و گرم را به صورت کاملاْ مستقل به فضا انتقال می دهند که با توجه با نکات ارایه شده در مورد داکت اسپلیت می توان اینطور نتیجه گرفت که قیمت داکت اسپلیت در مقایسه با مزایای آن کاملا مقرون به صرفه و اقتصادی می باشد.

مزایای داکت اسپلیت

از جمله مزایای تأثیرگذار در قیمت داکت اسپلیت می توان به موارد زیر اشاره کرد :
کاربرد دوگانه سرمایش و گرمایش و حذف سیستم چیلر و برج خنک کننده و موتورخانه مرکزی ورادیاتورها و لوله کشی های مربوطه که سهم زیادی از هزینه های جانبی و قیمت داکت اسپلیت یا سیستم تهویه مربوطه را کاهش می دهد.
علاوه بر امکان استفاده از هوای تازه و حذف رطوبت که سبب کاهش آلودگی نیز می شود این سیستم قابلیت کاربرد در فضاهای وسیع با کاربری های متنوع را دارا بوده که راه اندازی و کاربری آسانی را علاوه بر طول عمر مناسب دارا می باشد که قیمت داکت اسپلیت با توجه به این موارد بسیار مناسب است.
حذف کانال کشی عمودی و کاهش فضای مشاع مجتمع های آپارتمانی را نیز می توان از جمله عوامل مؤثر در قیمت داکت اسپلیت دانست.
داکت اسپلیت از لحاظ مصرف انرژی که عامل مؤثری در انتخاب آن بر اساس قیمت داکت اسپلیت می باشد به دو دسته معمولی یا گرید B و کم مصرف اینورتر یا گرید A تقسیم بندی می شوند که دسته دوم یا گرید A به منظور جلوگیری از هزینه بالای برق طراحی و تولید گردیده اند. در این دستگاه ها کمپرسور با قابلیت دور متغیر عمل کرده که با کاهش مصرف دور کمپرسور پایین و با افزایش مصرف دور کمپرسور بالا می رود. لذا به شما پیشنهاد می کنیم که اگر قیمت داکت اسپلیت گزینه مؤثری در انتخاب آن براساس مزایای آن می باشد از نوع داکت اسپلیت اینورتر یا گرید A استفاده کنید.
اغلب افراد استفاده از داکت اسپلیت با توجه به قیمت داکت اسپلیت را به منظور سرمایش و گرمایش آپارتمانهای مسکونی اداری و غیره امری لوکس و با هزینه برق مصرفی معادل و یا حتی بیشتر از کولرهای گازی در نظر می گیرند اما نکته قابل توجه در مورد این تجهیز و قیمت داکت اسپلیت این است که این ابزار به جای چند اسپلیت در یک واحد مستقل مورد استفاده قرار می گیرند. با استفاده از داکت اسپلیت علاوه بر استقلال درتأمین سرمایش و گرمایش برای هر واحد آپارتمان همچنین هزینه های نگهداری و بهره برداری از یک سیستم برودتی به شدت کاهش می یابد.
علاوه بر نکات ارایه شده در مورد قیمت داکت اسپلیت و مزایا و معایب آن می تون به این نکته نیز اشاره کرد که در شرایط عادی بر طبق محاسبات انجام شده هزینه نهایی خرید و نصب و همچنین اجرای سیستم داکت اسپلیت حدود 40 درصد کمتر از هزینه خرید و نصب و اجرای مینی چیلر یا همان فن کویل سقفی برای واحدهای مسکونی می باشد. از لحاظ قیمت داکت اسپلیت و بهره برداری و هزینه های آن که در اغلب موارد شامل هزینه برق مصرفی به علاوه هزینه تعمیرات دوره ای و شارژ گاز مبرد می باشد تفاوت زیادی بین این هزینه ها در سیستم داکت اسپلیت و مینی چیلر نمی باشد ولی در صورتی که از داکت اسپلیت با توجه به مزایا و قیمت داکت اسپلیت با ظرفیت بیشتر از 3 تن تبرید استفاده شود در قسمت انتهایی دستگاه در صورت عدم نصب دریچه مکش و طراحی غیر صحیح کانال صدای عبور هوا کاملا جلب توجه می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جامع ترین سایت فروش داکت اسپلیت