سیستم VRF چیست

در جواب این پرسش که جزئیات سیستم VRF چیست ذکر این نکته مهم است که به لحاظ حساسیت بالای این سیستم اجرای آن نیازمند تخصص و مهارت بالایی می باشد

امروزه با توجه به لزوم صرفه جویی در کلیه ابعاد زندگی انسان و افزایش صنعتی شدن جوامع، متخصصین سعی در ابداع و به کارگیری نسل نوینی از ابزار و تجهیزات مختلف و گوناگون در جهت کاهش مصرف انرژی همسو با ایجاد محدوده آسایش انسان و حداکثر کارایی کرده اند. از جمله این ابزار و تجهیزات استفاده از سیستم VRF می باشد. در پاسخ به این پرسش که سیستم VRF چیست می توان گفت که نام این سیستم نوین تهویه مطبوع به معنای جریان مبرد متغیر یا Variable Refrigerant Flow می باشد. سیستم VRF چیست یا What’s VRF System? یک سؤال مهم است که در تعریف آن می بایست گفت که نسل جدید و پیشرفته ای از سیستم های چند منظوره اسپلیت می باشد که فاقد کانال یا داکت می باشد. در پاسخ این پرسش که سیستم VRF چیست می توان گفت که یکی از پربازده ترین و کارآمدترین سیستم های تهویه مطبوع است که امکان اتصال یونیت های داخلی بیشتری را به هر یونیت یا واحد خارجی می دهد.

در ادمه پاسخ به پرسش سیستم VRF چیست ذکر این نکته ضروری است که این سیستم قابلیت ایجاد جریان هوای گرم و سرد را به صورت همزمان دارا می باشد و علاوه بر این موضوع امکان بازیافت گرما به منظور صرفه جویی انرژی را میسر می سازد. ایجاد و برقراری چنین مکانیزم پیشرفته و قابل قبولی جویندگان پاسخ پرسش سیستم VRF چیست را شگفت زده خواهد کرد. در ادمه این موضوع می توان به امکان ارایه گرمایش و سرمایش از طریق یک سیستم واحد به همراه یک سیستم کنترل واحد، عدم نیاز به موتورخانه و سیستم حرارت مرکزی و علاوه بر این هزینه های بازدید فنی و نگهداری، کاهش هزینه های برق مصرفی و ضریب عملکرد یا COP بالا از دیگر مزایای سیستم VRF می باشد که می بایست در پاسخ به پرسش سیستم VRF چیست به کاربران ارایه شود.

در ادامه اگر خواستار پاسخ این پرسش که دیگر مزایا سیستم VRF چیست می گوییم که این سیستم تهویه مطبوع دارای قابلیت نصب در پروژه های بلند مرتبه و مرتفع، سیستم کانال یا لوله کشی زیاد، امکان تعبیه یونیت های داخلی در انواع گوناگون، سیستم کنترل کننده مرکزی و استفاده از مبرد حافظ محیط زیست که به مصرف آب نیز نیاز ندارد، اشاره کرد. در ادمه پاسخ به پرسش سیستم VRF چیست می توان به بکارگیری و استفاده از فناوری کمپرسور اینورتر در این مکانیزم اشاره کرد که سبب رسیدن به بالاترین حد نصاب بازدهی انرژی و مصرف برق کمتر در مقایسه با کولرهای گازی رایج به میزان 70 درصد می باشد. علاوه بر این و در ادامه سیستم VRF چیست می توان به به نسبت SEER یا ضریب انرژی فصلی سیستم VRF اشاره کرد که به لحاظ دارا بودن اینورتر این سیستم را به تنها وسیله تبریدی در جهان تبدیل کرده است که بالاترین میزان بازده انرژی را دارا می باشد.

از مزایا و مشخصات فنی این تکنولوژی در سیستم VRF چیست می توان به مزایای توانایی سرمایش فضا در حداقل زمان ممکن می باشد. این موضوع به دلیل مکانیزم کنترل فشار در ساختار این محصول است که زمان مورد نیاز برای این موضوع را 30 درصد نسبت به دیگر سیستم های مشابه کاهش می دهد. به سبب سبکتر بودن این محصول و پوشش بیشتر فضا از طریق به کارگیری این سیستم توسط یه لوله یا داکت مستقل، کاهش هزینه ها و مخارج ساختمان و عدم نیاز به استحکامات محکم به منظور تحمل وزن دستگاه از دیگر پاسخ های پرسش سیستم VRF چیست می باشد. اگر بخواهیم بدانیم که پیشینه سیستم VRF چیست می باید بگوییم که این تکنولوژی در سال 1982 در ژاپن ابداع و به کار گرفته شد و مانند اغلب اسپلیت ها از مبرد برای سرمایش و گرمایش بهره می برد.

از دیگر مزایا و مشخصات فنی سیستم VRF چیست می توان به دارا بودن تکنولوژی یخ زدایی هوشمند آن اشاره کرد. اگر خواستار دانستن این نکته که دامنه کاربرد سیستم VRF چیست می توان گفت که اینک 50 درصد از ساختمان های اداری و 33 درصد از بناهای تجاری در کشور ژاپن از این تکنولوژی بهره می برند. در جواب این پرسش که جزئیات سیستم VRF چیست ذکر این نکته مهم است که به لحاظ حساسیت بالای این سیستم اجرای آن نیازمند تخصص و مهارت بالایی می باشد و در صورت پیدایش کوچکترین مشکل در اجرا و نصب آن تمام سیستم دچار مشکل و ایراد خواهد شد. بدین منظور و به لحاظ جلوگیری از بروز مشکلاتی این چنین می بایست با شرکت های خدماتی و فنی که در این زمینه به فعالیت مشغول می باشند تماس برقرار کرد و همچنین برای دریافت لیست قیمت و دریافت اطلاعات در زمینه نحوه خرید و فروش با نمایندگی فروش این سیستم تماس برقرار کرد. علاوه بر این برای دریافت پاسخ پرسش نحوه ارتباط با نمایندگی سیستم VRF چیست، می توان از طریق سایت های مرتبط اینترنتی اقدام به دریافت این اطلاعات کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

مینی چیلر

اسپلیت چیست

جامع ترین سایت فروش داکت اسپلیت