سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت

سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت نیاز به تعمیر و نگهداری خاصی ندارد به همین دلیل در هزینه های ناشی از آن صرفه جویی می گردد.

سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت

از محبوب ترین دستگاه های تهویه مطبوع، سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت می باشد.این سیستم ها در تابستان قابلیت خنک کردن فضا و در زمستان قابلیت گرم کردن فضا را بر عهده دارند. در میان تمام سیستم ها تهویه مطبوع، سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت به علت ویژگی مقرون به صرفگی و جاگیری بسیار کم ( خصوصا پنهان شدن در سقف) نسبت به سایر موارد محبوب تر می باشد.

اجزای سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت به این صورت است که شامل دو واحد، یکی هواساز و یا اوپراتور که داخلی است که هوای سرد و گرم را به مکان های مختلف انتقال می دهد. و دیگری کندانسور که یک واحد خارجی است. کندانسور شامل سه قسمت کمپرسور، فن کندانسور و کویل کندانسور می باشد که به کمک لوله های مسی عایق شده به هم متصل می گردد.

خنک کردن فضا توسط سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت به این صورت است که پس از روشن کردن سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت، گاز توسط کندانسور خنک شده و به طرف یونیت داخلی منتقل می گردد و سپس گاز خنک شده گرمای محیط را گرفته و به هوای سرد تبدیل می نماید.

برای گرم کردن محیط نیز عکس همین عمل توسط سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت انجام می پذیرد.

سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت به دلیل مطابقت با اتحادیه اروپا و استاندار روز انگلیس و همچنین به علت مصرف بسیار کم برق و تولید بسیار کم صدا برای نیاز روز بازار بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد.

علاوه بر ویژگی ها ذکر شده، سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت، دارای قابلیت نصب در سقف کاذب می باشد، بنابراین فضای کمی را اشغال نموده و بسیار مناسب می باشد. علاوه بر این، به دلیل دارا بودن کویل آبگرم برای ایجاد گرما و همچنین سرما در فضاهای مختلف که دارای ظرفیت 2 الی 6 تن می باشند بسیار مناسب می باشد.

از سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت به دلیل دارا بودن خاصیت استاتیکی بالای فن سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت، در فضاهای وسیعی که بار سرمایشی تقریبا بالا و طول کانال کشی بالایی هستند قابل استفاده می باشد.

در فضاهایی نظیر آمفی تئاترها، رستوران ها، سوله ها، مجتمع های تجاری و…

ویژگی های سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت

امکان تهویه چند فضا همزمان، عملکرد سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت در سه سرعت بالا، قابلیت اتصال به کویل آبگرم به جهت ایجاد گرمایش، امکان نصب افقی و عمودی با جهت دهش و مکش مختلف، امکان بالا بودن متراژ لوله کشی بین یونیت داخلی و خارجی (۳۰ متر در ارتفاع و ۵۰ متر در مجموع)، کمپرسور با ضریب اطمینان بالا و دارای محافظ اضافه بارداخلی کمپرسور، مجهز به فیلتر قابل ضد قارچ و فیلتر شستشو.

از مزایای سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت ابزار تهویه می توان به این موارد اشاره نمود:

سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت نیاز به تعمیر و نگهداری خاصی ندارد به همین دلیل در هزینه های ناشی از آن صرفه جویی می گردد.

سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت مجهز به ترموستات دمایی می باشد.

به دلیل آنکه داکت اسپلیت برای هر واحد جداگانه مورد استفاده قرار می گیرد، نیاز به تکنسین نگهدارنده ندارد.

فضای مشاع در ساختمان ها به دلیل نبود کانال کشی عمودی کاهش می یابد.

به دلیل آنکه سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت  به صورت افقی در سقف قرار می گیرد، فضای زیادی را اشغال نمی نماید به همین دلیل موجب مرتب بودن فضا و عدم پراکندگی لوله کشی ها در محیط و سقف می گردد.

عمل گرمایش و سرمایش در چندین فضا به صورت یکپارچه تنها به کمک یه دستگاه و کانال هوای تازه صورت می گیرد.

در هر واحد سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت در هر واحد مسکونی به صورت جداگانه نصب می گردد.

جهت ایجاد گرمایش سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت به کویل آب گرم متصل می گردد.

تقسیم بندی سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت

به این گونه است که به دو دسته سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت معمولی و سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت اینورتر تقسیم می گردد.

سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت اینورتر: در این سیستم کمپرسور دارای دور متغیر می باشد. به این صورت که پس از روشن شدن، دور به پایین ترین حد خود رسیده و سپس بالا می رود. به همین دلیل مصرف برق بسیار کاهش می یابد. اما عیب این نوع از سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت این است که هزینه اولیه نسبتا بالایی دارد و به دلیل آن که کمپسور مدام روشن است، عمر سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت را کاهش می دهد.

سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت معمولی دارای گرید B است و گرید A  آن از نوع سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت کم مصرف می باشد.

2 نظر در مورد «سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جامع ترین سایت فروش داکت اسپلیت