تعمیر و سرویس داکت اسپلیت

لذا با توجه به آنچه که گفته شد تعمیر و سرویس داکت اسپلیت یک نیاز ضروری می باشد که وجود آن موجب صرفه جویی و در واقع علاج واقعه پیش از وقوع می باشد

داکت اسپلیت یا اسپلیت خانگی یکی از وسایل و ابزار تهویه و تهویه مطبوع می باشد که به سبب مزایا و ویژگیهایی که دارا می باشد بر طیف کاربری های آن افزوده شده و به عنوان یک دستگاه تهویه مطبوع واحد و مستقل در امکان مختلفی مانند مسکونی، درمانی، تجاری، اداری و غیره به کار گرفته می شود. یکی از مهمترین مسائل در مورد داکت اسپلیت نصب، تعمیر و سرویس داکت اسپلیت به وسیله افراد متخصص بوده که یکی از نکات حیاتی در زمینه نگهداری و دوام داکت اسپلیت می باشد. تعمیر و سرویس داکت اسپلیت در پاره ای از مواقع به دلیل قرارگیری دستگاه در فضای خارجی و به دلیل در معرض قرار گرفتن آلودگی های مرتبط با آن که موجب نفوذ به دستگاه می شود از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این آلودگی موجب کاهش راندمان دستگاه شده و در نتیجه بر میزان مصرف برق نیز خواهد افزود لذا می بایست در ابتدای شروع هر فصل نسبت به تعمیر و سرویس داکت اسپلیت از طریق افراد مجرب اقدام کرد. به طور معمول و رایج تعمیر و سرویس داکت اسپلیت یا Duct Split Repair & Service شامل یکی از دو موارد سرویس کندانسور داکت اسپلیت با کارواش و سرویس فیلتر های داخلی داکت اسپلیت به صورت سالیانه توسط تعمیرکار مجاز می باشد.

همانطور که پیشتر اشاره شد تعمیر و سرویس داکت اسپلیت از مشکلات و نواقص احتمالی می کاهد و به دلیل اینکه داکت اسپلیت امکان گرمایش و سرمایش را در تمامی مواقع دارا می باشد و در اثر گذر زمان کندانسور آلوده شده و فیلتر هوا نیز به وسیله ذرات معلق احاطه شده اند، تعمیر و سرویس داکت اسپلیت می بایست در ابتدا و انتهای فصول گرم و سرد حتماً انجام شود. علاوه بر این موضوع به سبب امکان ایجاد نشتی در اتصالات و لوله ها میزان گاز دستگاه در دراز مدت کاهش یافته و موجب بروز مشکلات حیاتی در داکت اسپلیت شده که نیاز به تعمیر و سرویس داکت اسپلیت را در اسرع وقت می طلبد. از جمله این مشکلات می توان به افزایش میزان مصرف برق، آسیب دیدن اجزای اصلی مانند کمپرسور و کاهش راندمان و سرمایش و گرمایش دستگاه در صورت ایجاد مشکل در شارژ گاز داکت اسپلیت اشاره کرد. از دیگر مشکلاتی که به دلیل کاسته شدن میزان گاز داکت اسپلیت به وجود آمده و نیاز به تعمیر و سرویس داکت اسپلیت دارد، آبریزی از قسمت کولر گازی داکت اسپلیت سقفی می باشد.

لذا با توجه به آنچه که گفته شد تعمیر و سرویس داکت اسپلیت یک نیاز ضروری می باشد که وجود آن موجب صرفه جویی و در واقع علاج واقعه پیش از وقوع می باشد و تحت هیچ عنوان نباید به عنوان یک هزینه اضافی یا نیاز غیر ضروری به آن نگریست. یکی دیگر از مواردی که در زیر مجموعه تعمیر و سرویس داکت اسپلیت قرار دارد پاکسازی فیلتر داکت اسپلیت از آلودگی می باشد. فیلتر هوا دو وظیفه اصلی را دارا می باشد که شامل تصفیه هوا و عدم ایجاد آلودگی در کویل و اواپراتور دستگاه می باشد. بدین منظور فیلتر دستگاه باید حداقل هر شش ماه یکبار شسته شود و این امر از جمله موارد تعمیر و سرویس داکت اسپلیت می باشد. از دیگر مواردی که نیاز به تعمیر و سرویس داکت اسپلیت را می طلبد پیدایش صدای نامتعارف از دستگاه، ایجاد باد گرم از دستگاه، روشن نشدن و قطعی فیوز داکت اسپلیت می باشد. لذا در صورت ایجاد هر کدام از علائم نام برده باشده با نمایندگی مجاز داکت اسپلیت به جهت تعمیر و سرویس داکت اسپلیت در اسرع وقت تماس برقرار کنید.

تعمیر و سرویس داکت اسپلیت تا حدودی به شرایط آب و هوایی و یا جغرافیایی نیز وابسته می باشد که این موضوع در محدوده زمانی خاصی از سال با تقاضاهای بسیار شدیدی روبرو شده و بهتر است این امر در ابتدای فصل گرم انجام پذیرد. نکته قابل توجه در این زمینه این است که در شرایط کنونی کشورمان شرکت ها و متخصصان فراوانی اقدام به ارایه خدمات تعمیر و سرویس داکت اسپلیت کرده اند و دارای تجربیات فراوان و تخصص های لازم و کافی در این زمینه می باشند که در طول سالیان سال به این مهارت دست یافته اند. این شرکت های خدماتی قادر به انجام تعمیر و سرویس داکت اسپلیت در تمامی مواردی که منجر به پیدایش ایراد یا نقصی شده است و یا عیب یابی تحصصی و برطرف کردن آن می باشند که به منظور آگاهی از شرایط ارایه این خدمات و دریافت لیست قیمت و یا در برخی موارد نحوه خرید و فروش و سایر مشخصات فنی می بایست با ایشان یا نمایندگی فروش برندهای مختلف داکت اسپلیت تماس برقرار کرد. لازم به ذکر است که داکت اسپلیت در دو نوع معمولی و اینورتردار خود نیازمند تعمیر و سرویس داکت اسپلیت می باشد و این امر در مورد داکت اسپلیت معمولی به دلیل استفاده مداوم و حداکثری خود نیازمند توجه بیشتری می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جامع ترین سایت فروش داکت اسپلیت