بهترین کولر گازی اسپلیت

اسپلیت ها نوعی کولر گازی هستند که جهت تهویه در فضاهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. جهت انتخاب بهترین کولر گازی اسپلیت باید به بررسی دقیق و اصولی مشخصات و ویژگی های این سیستم پرداخت چرا که تنوع بسیار بالای این سیستم کار انتخاب بهترین کولر گازی اسپلیت (Best Split Cooler) را کمی دشوار می نماید.

بهترین کولر گازی اسپلیت برای آنکه عملکرد بسیار با کیفیتی ارائه دهد از اجزای مختلفی تشکیل می شود  این اجزا شامل فن هوا، کویل سرد و گرم، شیر انبساط، کمپرسور و واحد کنترل می باشد.

در سیستم بهترین کولر گازی اسپلیت واحد های سرد و گرم از یکدیگر مجزا بوده و عملیات خنک نمودن و یا گرم نمودن فضا به کمک فن هوا انجام می پذیرد هوا را به درون کویل های گرم و یا سرد می دمد و بدین صورات هوای گرم و یا سرد تولید شده و به فضا منتقل می گردد.

جهت انتشار هوای خنک به داخل فضا نیاز به شیر سرمایش و کویل سرد می باشد که این لوازم داخل کنترل کننده هوا قرار داده می شوند. سیستم کنترل کننده هوا، هوا را به داخل کویل منتقل می نماید و سپس توسط کانال های انتقال هوا در داخل فضا پخش می گردد.

واحد گرمایش در بهترین کولر گازی اسپلیت در خارج از ساختمان قرار داده می شود. این واحد شامل کویل های آب گرم، فن هوا برای دمیدن هوا به سمت کویل و کمپرسور می باشد. این سیستم سرو صدای بسیار کمی  را تولید می نماید و به همین دلیل در اکثر بهترین کولر گازی اسپلیت از این سیستم استفاده می گردد.

بهترین کولر گازی اسپلیت تقریبا در تمامی فضاها و کاربری ها مورد استفاده قرار می گیرد اما در فضاهایی نظیر مراکز تجاری و فروشگاه های بزرگ، مراکز اداری بزرگ، سالن های همایش و سایر سالن های بزرگ و… که متراژ های بالایی دارند به دلیل آنکه حضور این سیستم های تهویه موجب اشغال فضای زیادی می گردد، آن ها را در پشت بام ها قرار می دهند.

در مجتمع های عظیم تر مانند برج ها انتخاب بهترین کولر گازی اسپلیت امر دشواری است چراکه لوله کشی های طولانی در میان کندانسور و هواساز موجب بروز محدودیت هایی می باشد و امکان کنترل و مدیریت کانال های زیاد با طول های بسیار کار دشواری است و در این شرایط از سیستم های آب خنک یعنی چیلر ها به جای داکت اسپلیت ها استفاده می نمایند.

طراحی بهترین کولر گازی اسپلیت به گونه ای صورت گرفته است که هوای داخل محیط را توسط تصفیه ای که انجام می دهد  پاک و مطبوع نگه می دارد . در واقع این عمل را به کمک فیلتری که داخل سیستم تعبیه شده است صورت می دهد. که این فیلتر گرد و غبار و آلودگی های موجود در هوا را به خود جذب می نماید و همچنین جهت جذب رطوبت اضافی موجود در هوا بسیار مناسب بوده و بنابراین در فضاهای مرطوب نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

بهترین کولر گازی اسپلیت دارای ویژگی ها و مزیت هایی می باشد که آن را به طور کامل نسب به سایر سیستم های مشابه متمایز نموده است.

بهترین کولر گازی اسپلیت آلودگی هوا را تا حد بسیار زیاد کاهش می دهد و علت آن هم وجود فیلتر ضد آلرژی در این سیستم می باشد.

از بهترین کولر گازی اسپلیت در هر واحد ساختمانی می توان به صورت جداگانه استفاده نمود.

این دستگاه تهویه دارای ظرفیت بسیار بالایی جهت گرم نمودن و یا خنک نمودن فضا دارد و به آسانی این عملیات را انجام می دهد.

بهترین کولر گازی اسپلیت دارای ترموستات می باشند و به کمک ترموستات می توان دمای محیط را کنترل نمود تا به دمای دلخواه رسید و می توان به گونه ای تنظیم نمود تا هر زمانی که کسی داخل فضا نبود به صورت خودکار خاموش شود و همچنین قابلیت تنظیم به صورت خودکار و تایمی برای بهترین کولر گازی اسپلیت بوده و می توان در هر زمان مورد نیاز فعالیت مورد نظر ما را انجام داده کم یا زیاد شود یا خاموش و روشن گردد. که این امر تا حد زیادی در هزینه ها و انرژی صرفه جویی می نماید.

مزیت دیگری که بهترین کولر گازی اسپلیت دارا می باشد این است که در مدت زمان بسیار کوتاه تری فضا را به صورت یکنواخت خنک و یا گرم می نماید.

بهترین کولر گازی اسپلیت صدای بسیار کمی در فضا تولید می نماید که آزار دهنده نیست.

بهترین کولر گازی اسپلیت هم در کنار مزیت ها و ویژگی های خوب فراوانی که دارد معایبی را نیز با خود به همراه دارد که البته امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی بسیاری از این مشکلات یا حل شده و یا قابل حل می باشد.

یکی از این عیب ها هزینه های بالای ناشی از استفاده این سیستم است. که نوع اینورتر دار آن هزینه ها را تا حد زیادی کاهش داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

کانسیلد داکت

مینی چیلر

جامع ترین سایت فروش داکت اسپلیت