اسپلیت چیست

در پاسخ به این سوال که اسپلیت چیست (What is Split)  باید گفت که داکت اسپلیت درواقع همان کولر گازی است که هوای گرم محیط را به خود جذب کرده و هواس خنک را به محیط باز می گرداند و این چرخه دمایی تا زمانی ادامه می یابد که ترموستات به دمای مورد نظر و دلخواه برسد.

اجزای تشکیل دهنده اسپلیت چیست

2 عدد فن، کویل گرم و سرد، شیر انبساط، واحد کنترل و کمپرسور

مزایای استفاده از اسپلیت چیست

از این سیستم درهر واحد ساختمانی می توان به صورت مجزا و مستقل استفاده نمود و نیاز به سیستم مشترک نمی باشد.

دارای ظرفیت بالایی جهت سرد و گرم کردن محیط دارا می باشد بنابراین هم کاربری گرمایشی و هم کاربری سرمایشی دارد.

هنگام کار سروصدای بسیار کمی ایجاد می نماید به همین دلیل در فضاهای مسکونی و بیمارستان ها مشکل ساز نمی باشد.

به دلیل آنکه دارای فیلتر ضد آلرژِی می باشد، هوای پاک و عاری از هرگونه آلودگی به محیط وارد می نماید و موجب تصفیه و پاکی هوا نیز می گردد.

به دلیل وجود ترموستات دمایی در این سیستم، می توان مقدار و وجود دما را در محیط کنترل نمود و این امر موجب صرفه جویی بسیار در هزینه ها و انرژی می گردد.

در مدت کوتاهی هوا راخشک نموده و رطوبت زیاد را کنترل می نماید. به همین دلیل جهت استفاده در فضاهای مرطوب خصوصا شهرهای شمالی و جنوبی کشور بسیار مناسب می باشد.

معایب اسپلیت چیست

این سیستم دارای معایب بسیار کمتری نسبت به مزایای آن می باشد اما می توان از معایب آن به این موارد اشاره نمود که هزینه های ناشی از آن نسبتا بالا می باشد و به نسبت کولر های گازی از مصرف انرژی تقریبا بالاتری برخوردار است.

اما امروزه با پیشرفت علم و تنکولوژی تا حدودی می توان این مشکلات را برطرف نمود.

نحوه ایجاد سرمایش اسپلیت چیست

در این سیستم روش ایجاد سرمایش با سایر سیستم های خنک کننده هوای موجود مشابه است. به این گونه که گاز را توسط فشار بالا به مایع تبدیل نموده و در نهایت تبدیل به سرما می گردد و خنک کردن کندانسور توسط هوای دمیده شده بر روی آن انجام می پذیرد.

انواع اسپلیت چیست

پنجره ای : که روی پنجره نصب می گردد

دو تکه : دارای دو بخش داخلی و خارجی هستند و دارای انواع مختلفی می باشند.

دو تکه دیواری : بر روی دیوار نصب می گردند

دو تکه ایستاده : به صورت ایستاده در فضاهای عمومی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

کانالی : یونیت داخلی زیر سقف کاذب قرار می گیرد.

کاستی : داخل سقف کاذب قرار می گیرد.

انواع برند های اسپلیت چیست

برندهای متفاوتی در بازار وجود دارند که هریک دارای ویژگی ها و مشخثات فنی مخثوث به خود می باشند و نمی توان گفت که کدامیک از دیگری برتر است. در انتخاب هریک از این برند ها باید به ویژگی و خواص آنها توجه نمود و با توجه به نیاز خود و با دقت و مطالعه نوع مورد نظر خود را انتخاب نمود.

برندهای موجود در بازار شامل دیکین، ریم، سایجودنکی، میتسوبیشی، سامسونگ، ال جی و…

همگی در بازار موجود و قابل دسترس می باشند.

مشخصات فنی اسپلیت چیست

این سیستم ها هر یک دارای مشخثات فنی خاص و منحصر به فرد خود می باشند و باید با توجه به نیاز آنها را انتخاب نمود و می توان با کمک گرفتن از مشاوران و راهنمایی های آنها این زمینه نوع مورد نظر و مناسب با کار خود را تهیه نمایید.

موارد استفاده و کاربری اسپلیت چیست

از این سیستم ها در تمامی فضاهای عمومی و خصوصی می توان استفاده نمود و هیچ گونه محدودیت کاربری و فضای برای آن وجود ندارد چرا که همان طور که گفته شد تنوع برای این سیستم بسیار است در نتیجه دامنه استفاده از آنها نیز بسیار گسترده می باشد.

رنج قیمت اسپلیت چیست

به دلیل آنکه این سیستم ها در مدل ها، انواع، اشکال، برندها و ویژگی ها و مشخصات فنی مختلفی در بازار ارائه می گردند، قیمت مشخصی نمی توان برای آن درنظر گرفت و عوامل مختلفی برای تعیین قیمت آن در نظر گرفت.

نحوه ساخت و تولید اسپلیت چیست

این نوع دستگاه ها ابتدا توسط طراحان برتر و حرفه ای طراحی شده و سپس به کمک ماشین آلات پیشرفته و مهندسی تهیه و تولید می گردند و معمولا تولید آنها به سرعت اما با هزینه بالا انجام می پذیرد.

مقاومت و طول عمر اسپلیت چیست

اسپلیت ها به دلیل دقت بسیار بالایی که در ساخت آنها صورت می گیرد معمولا در برابر عوامل مختلف بسیار مقاوم می باشند و در نتجیه در دراز مدت نیاز به تعمیر و نگهداری خاصی پیدا نمی کنند و کارایی آنها نیز کاهش نمی یابد و در نهایت دارای طول عمر نسبتا خوب و بالایی می باشند.

همان طورکه ملاحطه نمودید استفاده از این سیستم بسیار کارآمد و به صرفه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

سیستم VRF چیست

جامع ترین سایت فروش داکت اسپلیت