اسپلیت دیواری

اسپلیت دیواری یکی از پر کاربرد ترین انواع داکت اسپلیت به شمار می رود. اسپلیت دیواری (Wall Split) نسبت یه سایر اسپلیت ها بسیار پر فروش تر است و بیشتر هم در فضاهای مسکونی و اداری کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.

اسپلیت دیواری هم جهت تولید گرما و هم تولید سرما با بازه ظرفیتی نه هزار الی سی هزار بی تی یو بر ساعت تولید وی گردد و مورد استفاده قرار می گیرد.

از اسپلیت دیواری در شرایط جوی و آب هوایی گوناگونی نظیر سرد و گرم و مرطوب مورد استفاده قرار می گیرد و به علت ساختاری که دارد در فضاهای مرطوب نیز بسیار قابل استفاده می باشد و علت آن هم این مورد است که رطوبت اضافی موجود در هوا را جذب نموده و موجب خشکی هوا می گردد.

اسپلیت دیواری دارای انواع گوناگونی می باشد و یک نوع آن تا دمای چهل و سه درجه سانتیگراد را تحمل می نماید و نوع دیگر تا دمای پنجاه و دو درجه سانتیگراد را تحمل می نماید. بنابراین بدون آنکه کوچکترین آسیبی به  سیستم اسپلیت دیواری وارد گردد در فضاهایی با دمای بسیار بالا هم قابل استفاده می باشد.

اسپلیت دیواری دارای ویژگی ها و امکانات متعددی می باشد. یکی از این موارد سرمایش مطبوع و بی نظیری است که در محیط به وجود می آورد و موجب رسیدن دمای فضا به دمای آسایش و خنکی مطبوع می گردد.

مورد دیگر که پیش تر هم گفته شد، رطوبت گیری فوق العاده این سیستم است که موجب خشکی هوا و از بین رفتن رطوبت اضافی محیط می گردد.

اسپلیت دیواری  ظاهر بسیار شکیل و زیبایی دارد و می تواند به عنوان یک عنصر دکوراتیو هم در فضا مورد استفاده قرار بگیرد.

دارای فیلتر تصفیه هوا می باشد و به کمک آن هوای آلوده موجود در فضا را جذب نموده، تصفیه نموده و سپس هوای تمیز و عاری از هر گونه آلودگی را به محیط وارد می نماید.

اسپلیت دیواری مجهز به ریموت کنترلی و یا دستی می باشد که به کمک آن می توان میزان، شدت، فشار و سرعت هوای عبوری از سیستم را کنترل نمود. همچنین می توان سیستم را تنظیم و مجهز به تایمر نمود تا سر تایم مشخصی فعالیتی که نیاز باشد را انجام دهد.

اسپلیت دیواری بسیار کم حجم بوده و فضای بسیار کمی را در محیط اشغال می نماید و بدین ترتیب می توان از سایر فضای مفید محیط استفاده بهتری نمود.

اسپلیت دیواری هم قابلیت تولید سرمایش و هم گرمایش را در محیط داشته می تواند در زمستان هوا را گرم و در تابستان خنک نماید.

این سیستم دارای قابلیتی می باشد که مانع از ورود هوای آلودگی و کثیف فضای بیرون به داخل محیط می گردد.

این نوع از دستگاه تهویه دارای کارایی و عملکرد بسیار مفید و مناسبی بوده و موجب بالا رفتن بازدهی سیستم نیز می گردد.

به صورت خودکار هوا را در محیط می گرداند و سرمایش و گرمایش را در کل فضا به صورت یکنواخت و یکسان پخش می نماید.

این سیستم دارای مصرف انرژی و برق مفید و متوسطی می باشد و در شرایطی اگر این میزان بسیار افزایش یابد می توان از نوع اینورتر دار اسپلیت دیواری استفاده نمود که این نوع سیستم مصرف برق و انرژی را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد و موجب می گردد تا در نهایت هزینه های ناشی از مصرف انرژی بسیار کاهش یابد.

اسپلیت دیواری به صورت عمومی بر روی یک ضلع دیوار سوار می شود و دیگر نیاز نیست تا بر روی قاب پنجره قرار بگیرد و برای آن که همان مسئله زیبایی و دکوراتیو بودن را داشته باشد، پنل جلویی سیستم که دید بیشتری را دارد زیبا تر طراحی می نمایند.

اسپلیت دیواری عموما به صورت تک پنلی و یا چند پنلی تولید و ارائه می گردد. سیستم های اسپلیت به صورت کلی به دو دسته دیواری و ایستاده  تولید می گردند که این دو از چند نظر با یکدیگر متفاوت می باشند.

هریک از آنها دارای ویژگی ها و مشخصاتی می باشند که هنگام خرید باید کاملا توجه نمود که کدام یک با توجه به ویژگی هایی که دارند متناسب جهت استفاده در پروژه مد نظر می باشند.

اسپلیت ایستاده نسبت به اسپلیت دیواری قابلیت دسترسی بهتری داشته و هر زمان که نیاز به دسترسی به قطعات آن باشد به راحتی می توان به آن ها دسترسی پیدا نمود.

در نوع ایستاده هوای مورد نظر بسیار زودتر از نوع اسپلیت دیواری به محیط رسیده و فضا را به دمای دلخواه مورد نظر می رساند.

در نوع ایستاده در زمین اگر وسیله ای رو به روی این سیستم قرار بگیرد مانع انتشار درست و با کیفیت هوای مطبوع در فضا می گردد اما در نوع اسپلیت دیواری هیچ مانعی روبه روی آن قرار نگرفته و هوا به صورت کاملا و بدون هیچ محدودیتی تهویه می گردد.

به طور کلی این گونه از سیستم ها دارای کارایی و عملکرد بسیار پر کاربردی می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

سیستم VRF چیست

جامع ترین سایت فروش داکت اسپلیت