اسپلیت ایستاده

اسپلیت ایستاده یکی از انواع اسپلیت می باشد که بسیار هم پر مصرف است. اسپلیت ایستاده (Standing Split) به گونه ای کاملا اقتصادی طراحی شده است و موجب کاهش بسیار زیاد هزینه ها می گردد. کاربری گسترده اسپلیت ایستاده بیشتر در فضاهایی مانند هتل ها، رستوران ها، فروشگاه ها، ساختمان ها اداری و به طول کلی فضاهای نسبتا بزرگ می باشد.

این نوع اسپلیت دارای قدرت سرمایش بسیار زیادی می باشد و در مدت زمان بسیار کوتاهی هوای مطبوع و مورد نیاز فضا را تامین می نماید. رده انرژی این سیستم دارای گرید A می باشد. این سیستم دارای طراحی بسیار زیبایی بوده و به عنوان یک عنصر دکوراتیو بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

یه دلیل ساختاری که اسپلیت ایستاده دارا می باشد، پنل داخلی آن به صورت ایستاده روی زمین قرار می گیرد و دارای قیلتر تصفیه هوا می باشد و به کمک این فیلتر هوای آلوده موجود در فضا جذب شده، تصفیه می گردد و سپس هوای تمیز و پاک به فضا منتقل می گردد.

انواع اسپلیت ها به صورت عمومی به دو دسته اسپلیت ایستاده و اسپلیت دیواری تقسیم بندی می گردد. از نظر عملکرد این دو نوع اسپلیت شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارند اما اسپلیت دیواری بیشتر مناسب فضاهای کوچک بوده و اسپلیت ایستاده به دلیل آن که دارای ظرفیت بزرگتری می باشد و قادر به جا به جایی حجم بیشتری از هوا می باشد بیشتر مناسب فضاهای بزرگتر بوده و همچنین نسبت به نوع دیواری میزان سرما دهی بیشتری دارد.

اسپلیت ایستاده دارای طراحی بسیار شیک و زیبایی می باشد و قطعات داخلی آن به صورت باریک  با ظرافت بالایی تولید شده است.

و به همین دلیل موجب شده است تا ساختار کلی آن بسیارکم وزن باشد و به همین دلیل جا به جایی و نصب آن بسیار راحت تر انجام بگیرد.

نوع اینورتر دار اسپلیت ایستاده بسیار کم مصرف بوده و مصرف انرژی را تا حدود 60 درصد کاهش می دهد و همین امر موجب صرفه جویی بسیاری در هزینه ها نیز می گردد.

اسپلیت ایستاده قابلیت تجهیز به ریموت کنترل های برقی و دستی را دارا می باشند. به کمک این ریموت ها می توان میزان و سرعت هوای عبوری از سیستم را کنترل نمود.

از این نوع اسپلیت هم جهت تولید گرما و هم سرما استفاده می گردد و این قابلیت دو کاربره بوده مزیت بسیار خوبی به شمار می رود. عمل سرمایش و گرمایش توسط کویل های آب گرم و سرد صورت می گیرد به این صورت که هوا هنگام عبور از این کویل ها عبور می نماید و سپس هوای سرد و یا گرم تولید شده و در فضا منتشر می یابند.

به طور کلی هزینه هایی که صرف تولید، تهیه و نصب اسپلیت ایستاده می گردد بالا نبوده و به همین دلیل این امر نیز یکی از موارد علت محبوبیت این سیستم می باشد و موجب می گردد تا در بسیاری از پروژه ها از این سیستم استفاده گردد.

به دلیل آن که این سیستم اسپلیت ایستاده بر روی زمین قرار می گیرد بسیار سریعتر هوا را در محیط پخش می نماید اما بسیار مهم است تا هیچ وسیله ای در جلوی این سیستم قرار نگیرد تا مانع از فعالیت بهینه آن نگردد.

تمامی انواع اسپلیت ایستادهدارای یونیت خارجی و یا همان کمپرسور می باشد و همچنین فن هوا می باشد و حتما باید پیش از تهیه این سیستم امکان نصب این یونیت درخارج از فضای ساختمان به صورت دقیق بررسی گردد.

در طراحی یونیت خارجی این سیستم داکت اسپلیت از لایه اپوکسی استفاده شده است که موجب می گردد تا در مقابل خورندگی و پوسیدگی و شرایط جوی گوناگون مقاومت  بسیار بالایی از خود نشان دهد. به همین دلیل می تواند در مدت زمان طولانی ترین به فعالیت خود ادامه دهد بدون آن که نیاز به تعمیارت و تعویض قطعات داشته باشد. بنابراین علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه ها موجب طولانی تر شدن عمر مفید این سیستم می گردد.

ساختار اسپلیت ایستاده به گونه ای است که جهت استفاده در یک فضای بزرگ کاملا کافی و مناسب می باشد و دیگر نیاز به استفاده از جندید سیستم تهویه و هوا رسان نمی باشد.

از بارز ترین ویژگی ها و مزایای اسپلیت ایستاده می توان به موارد رو به رو اشاره نمود: پخش هوای چهار جهته، مجهز به حالت خواب عمیق، صرفه جویی در مصرف برق و انرژی تا 60 درصد در نوع اینورتر دار، خنک کنندگی سریع، پاک کنندگی خودکار، نصب سریع و راحت، کنترل مصرف انرژی و… ویژگی های خاص و منحصر به فرد اسپلیت ایستاده می باشد که موجب شده است تا در دنیای امروزی استفاده از اسپلیت ایستاده با استقبال بسیار زیادی مواجه گردد.

همچنین به دلیل مزیت هایی که اسپلیت ایستاده دارد می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای سایر سیستم های تهویه پر ایراد و پر دردسر باشد و امروزه در بسیاری از پروژه های عظیم استفاده از این سیستم بسیار پیشنهاد می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اسپلیت چیست

جامع ترین سایت فروش داکت اسپلیت