ابعاد کانال داکت اسپلیت

به منظور دریافت راهنمایی های لازم در زمینه ابعاد کانال داکت اسپلیت می توان با نمایندگی فروش متعدد و مختلف آن در سطح کشور تماس برقرار کرد

با توجه به نیاز روزافزون به سیستم های تهویه و تهویه مطبوع در دنیا و گسترش کاربرد آنها در کاربری های مختلف که شرایط آسایش ساکنین و کاربران فضا را برقرار می کند، استفاده از داکت اسپلیت و ابعاد کانال داکت اسپلیت به عنوان یکی از ابزار و تجهیزات مورد نظر که در این راستا که استفاده از آن می تواند یاری رسان باشد به صورت روز افزون مورد توجه مجریان پروژه های ساختمانی قرار گرفته است. به همین دلیل و در راستای نیاز کاربران به اطلاعات و مشخصات فنی داکت اسپلیت و ابعاد کانال داکت اسپلیت یا Duct Split’s Duct Dimensions به عنوان یکی از ملزومات اجرایی داکت اسپلیت، در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت. داکت اسپلیت یا اسپلیت خانگی به عنوان یکی از تجهیزات نوین تأسیساتی به سبب دارا بودن مزایا و ویژگیهای فراوان و متعدد آن توانسته جایگاه خوبی را در میان سایر تجهیزات تهویه مطبوع از آن خود کند که از جمله نیازهای آن به منظور بهره وری بهتر تعیین ابعاد کانال داکت اسپلیت می باشد.

در حقیقت کانال یا داکت به عنوان یکی از مهمترین ابزار و تجهیزات در راستای اجرای تأسیسات مورد نظر در پروژه های ساختمانی، جزیی لاینفک بوده که به منظور برآورده سازی نیاز به انتقال هوای تولیدی و مصرفی به کار برده می شود. ابعاد کانال داکت اسپلیت و یا در واقع ابعاد داکت یا کانال مصرفی به ویژگی های مختلفی از جمله حجم هوای تولیدی یا حجم هوای مورد نظر، نوع کانال، محدودیت های معماری فضا و سایر عوامل مؤثر بر ابعاد کانال داکت اسپلیت بستگی دارد. کانال یا داکت به صورت کاملاً مستقل یکی از موضوعات مورد بحث در مجموعه ساختمان یا ابزار ساختمانی می باشد که به منظور اجرای صحیح و بهینه آن به عوامل مختلفی مانند ابعاد کانال داکت اسپلیت، نوع کانال مصرفی و سایر مشخصات فنی آن نیاز می باشد و نکته قابل توجه این است که بدون دارا بودن این اطلاعات امکان ارایه آن نیز وجود ندارد و در واقع بدون دارا بودن ابعاد کانال داکت اسپلیت امکان اجرای آن با مشکل بزرگی روبرو خواهد شد.

علاوه بر آنچه که گفته شد، ابعاد کانال داکت اسپلیت به دلیل انتقال جریان هوا یعنی در واقع انتقال هوای تولید شده در دستگاه به فضای مورد نظر و همچنین انتقال آن از فضای مورد نظر به دستگاه به منظور تسویه و استفاده مجدد از آن نیازمند انجام محاسبات پیچیده و دقیقی می باشد که تعیین ابعاد کانال داکت اسپلیت به وسیله مهندس مکانیک یا محاسب مورد نظر انجام می پذیرد. تعیین ابعاد کانال داکت اسپلیت با در نظر گرفتن مکانی انجام می پذیرد که دستگاه داکت اسپلیت در آن قرار می گیرد. این فضا به دلیل دارا بودن مشخصات متفاوت یکی از فاکتورهای مهم در تعیین ابعاد کانال داکت اسپلیت می باشد. در اولین مرحله و با توجه به مختصات و چیدمان فضایی دستگاه داکت اسپلیت مورد نظر انتخاب و علاوه بر این موضوع و بر اساس مشخصات فنی دستگاه ابعاد کانال داکت اسپلیت و سایر مشخصات فنی آن از جمله طول کانال و بهترین مکان برای انجام این مهم انتخاب می شود.

در ادامه ذکر این نکته ضروری می باشد که به منظور دریافت راهنمایی های لازم در زمینه ابعاد کانال داکت اسپلیت می توان با نمایندگی فروش متعدد و مختلف آن در سطح کشور تماس برقرار کرد تا ضمن تعیین وقت مراجعه حضوری به جهت بازدید فنی و ارزیابی های اولیه، مشاوره های لازم در جهت تعیین ابعاد کانال داکت اسپلیت و محل قرارگیری آن ارایه شود. علاوه بر این موضوع در حال حاضر در سرزمینمان ایران شرکت های متعدد و مختلفی در زمینه های مختلف مرتبط با داکت اسپلیت به فعالیت مشغول می باشند که به منظور دریافت لیست قیمت و نحوه خرید و فروش و مشاوره های مورد نیاز در زمینه ابعاد کانال داکت اسپلیت می بایست یا آنها ارتباط برقرار کرد. در ادمه و با توجه به آنچه که تا کنون ارایه شد، ابعاد کانال داکت اسپلیت می باید در یک تعریف کلی مختصر و مفید بوده و بتواند حداکثر کارایی را در حداقل زمان و حداقل میزان هدررفت انرژی به مرحله اجرا بگذارد.

به منظور تعیین ابعاد کانال داکت اسپلیت می باید به نوع کانال مصرفی نیز توجه ویژه ای داشت. انواع کانال داکت اسپلیت در مدل ها و مصالح مختلف در ساخت متفاوت می باشد که تمامی این موارد در حال حاضر در کشور موجود می باشند و لازم به توضیح است که تولیدکنندگان مختلف در این زمینه به خودکفایی رسیده اند و این موضوع سبب افتخار است. انواع پرمصرف کانال داکت اسپلیت از نظر مصالح مورد نیاز شامل کانال گالوانیزه، کانال انعطاف پذیر و کانال پیش عایق یا پلی اورتان و فنولیک می باشد. اگر در هنگام محاسبه در تعیین ابعاد کانال داکت اسپلیت از یکی از انواع اشاره شده استفاده می شود می بایست به مشخصات فنی آن و میزان دسترسی و بهینه بودن نیز توجه ویژه ای داشت. در واقع بهترین نوع کانال در تعیین ابعاد کانال داکت اسپلیت و به طور کلی کانال داکت اسپلیت کانال انعطاف پذیر با عایق الاستومری به سبب مزایای فراوان آن می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

سیستم VRF چیست

جامع ترین سایت فروش داکت اسپلیت